Kobe Bryant’a Dair, Kobe Bryant’tan Kalanlar

Pau Gasol’den Kobe Bryant’a Vefalı Hareket
Geçtiğimiz ocak ayında yaşadığı helikopter kazası sonucunda hayatını kaybeden Kobe Bryant, dünyada şok etkisi yaratmıştı. NBA süperstarının ölüm haberi sonrasında takımlar maçlara çıkmamış ve anma etkinlikleri düzenlemişti.
Pau Gasol ise yaptğı paylaşımla Kobe Bryant’a olan vefasını gösterdi. Kobe Bryant’la birlikte aynı helikopter kazasında hayatını kaybeden Gianna Bryant’ın ismini yeni doğan kızlarına verdiğini açıkladı.
2008 ile 2014 arasında Los Angeles Lakers forması giyen Pau Gasol ve Kobe Bryant bu süreçte 2 NBA şampiyonluğu kazandı. Gasol, Lakers ile sözleşmesi sona erdikten sonra da Bryant ailesi ile görüşmeye ve destekte bulunmaya devam etti.
Gasol sosyal medya hesabından eşi Catherina McDonell ile bebeğin elini tuttukları fotoğrafları paylaştı.
Pau Gasol ayrıca temmuz ayında 40. yaşını kutlamıştı. Gasol bu özel gününde Kobe’nin kızlarını bir an olsun yanından ayırmamıştı.
Snoop Dogg ve Damian Lillard’dan Kobe için Şarkı
Kobe Bryant için bir anma hareketide NBA yıldızı Lillard ve Snoop Dogg’dan geldi. Müzik piyasasında Dame Dolla olarak bilinen Lillard, Kobe ve kızı Gianna’yı anmak için geçtiğimiz günlerde ET’de bir parça yayınladı.
Kobe Bryant Bosna Hersek’te Anılıyor
NBA yıldızı tüm dünyada anılmaya devam ediyor. Bosna Hersek’te ressam Deni Bozic’in yaptığı 72 metrekarelik dev Kobe Bryant resmi tamamlandı. Deni Bozic, böyle bir eser için çalışmak benim için onur ve gururdu açıklamasında bulundu.
Dev resim fikri ise Bosnalı eski basketbolculardan geldi. Kobe’yi bir rol model olarak kabul ettiklerini belirten basketbolcular, Kobe’yi bu şekilde anmak istediklerini ifade etti.
Şubat ayında resim üzerinde çalışmaya başladıklarını ancak salgından dolayı çalışmaların yarıda kaldığını bitirmek için uzun süre beklemek zorunda kaldıklarını belirtti.

 

Kobe Bryant’ın ismi Caddebostan’da da Yaşatılıyor

2011 yılında Türkiye ziyareti sırasında adının verildiği basketbol sahasında yenileme çalışmaları yapıldı. Basketbol sahasının zemini yıldız basketbolcunun uzun yıllar formasını giydiği Los Angeles Lakers’ın renkleri mor ve sarıya boynadı. Ayrıca renklerle Kobe Bryant’ın giydiği 8 numara şekli oluşturuldu.

Kobe’nin Eşyaları Artık Yeni Sahiplerinde
Kobe’nin NBA kariyeri boyunca kullandığı eşyaları açık attırma ile yeni sahiplerine kavuştu. Ünlü basketbolcunun imzalı formaları, el izinin bulunduğu beton plaka, imzalı topu ve ayakkabıları açık arttırmaya çıkarıldı.
Kobe’nin el izinin olduğu beton plaka tam 75 bin dolara satılarak müzayedenin en pahalı eşyası oldu. Beton plakayı, 43 bin 750 dolarlık fiyatı ile 1999-2000 yılı NBA finallerinde giydiği formalar takip etti. 2006-2007 sezonunda giydiği forması ise 24 numaralı forması ise 24 bin 400 dolardan alıcı buldu. İmzalı ayakkabılarınada verilen en yüksek teklif 25 bin 600 dolar oldu.
Kobe’nin özel eşyaları toplamda 202 bin 500 dolara yeni sahiplerine kavuştu.

MVP Ödüllerine Kobe Bryant Damgası
NBA yönetimi Kobe Bryant’ın adını All-Star maçının en değerli oyuncusuna verilen ödüle verdi. NBA yönetimi yıldız basketbolcunun adını bu şekilde onurlandırmayı seçti.
NBA’in bu seçiminde ise Kobe’nin önceki dönemlerde All-Star’a vurduğu damgalar yatıyor. Kobe Bryant’ın All-Star geçmişi başarılarla dolu, 4 kez All-Star ödülü alan Bryant, bu ödülü en çok kazanan oyuncu konumunda. Kobe ayrıca All-Star maçına üst üste 18 kez seçilen tek oyuncu.
Kobe’nin adının verildiği bu ödülün ilk kazananı ise Kawhi Leonard oldu. All-Star maçında sergilediği güzel performansla en değerli oyuncu ödülüne ulaşan Kawhi kariyerinde ilk kez bu ödülü kazanmış oldu.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir