Youtube Adsense Başvurusu Nasıl Yapılır

Youtube Adsense Başvurusu Nasıl Yapılır

Youtube dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından bir tanesidir. Her geçen saniyede büyümeye devam etmektedir. Youtube’a her saniye binlerce video yükleniyor ve bu videolar milyonlarca izleyiciye ulaşıyor. Doğal olarak videoları yükleyen kullanıcılar izlenme sayılarına göre belli miktarlarda paralar kazanmaktadır. Youtube’dan sene de milyonlarca dolar kazanan insanlar olduğuda su götürmez bir gerçektir.

Siz de bu işten para kazanmak istiyorsanız işe ilk olarak bir Youtube kanalı açarak başlayabilirsiniz. Eğer Youtube kanalınız zaten varsa ancak nasıl para kazanıldığını öğrenmek istiyorsanız, bu makalenin devamında her şeyi öğrenebileceksiniz.

Youtube üzerinden para kazanmak için ilk olarak Google Adsense üyeliğinizin olması gerekmektedir. Adsense’in ne olduğunu merak edenler için kısa bir özet geçmekte fayda var, Youtube videolarında reklam gösterimi yapan, video sahiplerinin bu videolardan para kazanmasını sağlayan site olarak tanımlayabiliriz. Nasıl başvuru yapacağınız aşağıda ayrıntılı bir şekilde yer almaktadır.

1-Youtube hesabınıza girin
2-Önce ayarlar kısmına ardından da para kazanma kısmına tıklayın
3-Para kısmında yer alan hesabımı etkinleştir bölümüne tıklayın.
4-Youtube tarafından size sunulan şartları kabul ederek onaylayın.
5-Açılan yeni sekmede para kazanma seçeneğine tıklayın.
6-Açılan sayfada yer alan Google Adsense bilgilerinizi kontrol edin, eğer bir eksiklik veya hata yoksa onaylayın. Eksiklik varsa düzeltin daha sonra onaylayın.
7-Google Adsense başvuru adımlarında yer alan içerik sorusuna ve reklamın hangi Youtube kanalında gözükeceği sorularını yanıtlayın.
8-Son olarak iletişim bilgilerinizi, adresinizi, telefon numaranızı doğrulayın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra size düşen sadece Google Adsense’in başvurunuzu kabul etmesini beklemektir. Başvurunuz kabul edildikten sonra ise para kazanmaya başlayabilirsiniz. Yüklemiş olduğunuz videoların izlenme sürelerine göre Google Adsense videolarınıza reklam filmi koyacaktır. Bu da demek oluyor ki izlenme sayınız ne kadar yüksek olursa Youtube’dan o kadar fazla para kazanabilirsiniz. Böyle Youtube artık sizin için bir gelir kapısı olmuş olur. Yüklediğiniz içeriklere ne kadar özen gösterir ve dikkat ederseniz izlenme sayınız o kadar artar. Her zaman orijinal içerik yüklemeye dikkat edin.
Yüklediğiniz orijinal içerikler sizin Youtube’da kalıcı olup, olmamanızda belirleyici rol oynamaktadır. Eğer bir başkasını taklit eden türde içerikler yüklüyorsanız, takipçileriniz bir süre sonra bu durumdan sıkılacaktır. Kimse aynı içeriği tekrar tekrar izleyerek vakit kaybetmek istemez. Bundan dolayı elinizden geldiği kadar orijinal içerik üretmeye çalışın. Ayrıca video süreleride çok önemli bir detay, videolarınızın süresini ne çok uzun tutmalısınız ne de çok kısa.
Uzun videolarda eğer bahsedilen önemli bir konu veya izleyiciyi izlerken sıkmayacak bir içerik bulunmuyorsa, izleyiciler o videoyu izlemez. Ayrıca konu hakkında bilgi verilmeyen, üstün körü yapılmış, yapılırken emek harcanmamış içeriklerde izleyici tabanında karşılık bulmamaktadır.
Bunlar ve bunlar gibi daha birçok detaya Youtube’a içerik üretmek isteyenlerin dikkat etmesi gerekmektedir. Bir süre sonra videolar istenilen düzeyde izlenmediği için Youtuber’ın aldığı Adsense onayı bile bir anlam ifade etmeyebilir. Bu gibi durumların önüne geçmek için üreticilerin her zaman daha dikkatli ve özenli olarak işlerini yapmaları tavsiye edilmektedir.
Ekipman konusunda sıkıntı yaşadığı için içerik üretemeyenler ise Youtube’ın hayata geçireceği yardım programından faydalanarak, yepyeni ekipmanlara sahip olabilir. Ancak şunu belirtmekte fayda var kaliteli içerik üretebilen kişi bunu düşük özellikli ekipmanlarda bile başarabilir, onlar için ekipman konusu bir problem değildir.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir