instagram profil resmini güncelleyemedik güncellenmiyor hatası nasıl çözülür?

Merhaba arkadaşlar ben sedat daş, sizler için derlediğim bu makalem’de sosyal medya devi olan instagram ile iligli yaşanan, instagram profil resmini güncelleyemedik güncellenmiyor hatası için yapılması gerekenleri sırası ile tek tek açıklayacağız umarım beğenirsiniz ve sizler için faydalı olacaktır.

Dünyanın en popüler ve en çok konuşulan sosyal medya ağlarından birisi olan instagram uygulamasına eklediğiniz profil resmi profilinizi temsil etmesi açısından önemlidir. Bu resimle birlikte insanların sizi kolayca tanıyabilmesine ve sizi keşfedebilme konusunda insan aklında düşünceler oluşturma imkan sağlıyorsunuz. Tabi sadece instagram için değil tüm sosyal medya uygulamaları için bu durum geçerlidir.

Hal böyle olunca, bazı kimseler yani instagram’ı kullanan kişiler instagram profil resmini güncelleyemedik güncellenmiyor hatası aldıklarını dile getirmektedir ve bunu bizimle paylaştılar sizler için araştırdık!

  • Alınan bu hatanın altında yatan nedenin ne olduğunu ayrıntılarıyla birlikte aktarıp probleminizi çözüme kavuşturacağız.

instagram profil resmini güncelleyemedik güncellenmiyor hatasının bir örneği ;

instagram profil resmini güncelleyemedik güncellenmiyor

instgram profili güncelleyemedik problemini son zamanlarda yaşayan kullanıcı sayısının arttığını söyleyebiliriz. Profil resminizi değiştirmeye çalıştığınızda güncelleyemedik lütfen internet bağlantınızı kontrol edin diye bir uyarı alabilirsiniz. Aslında bu uyarıyı almanızdaki en büyük etkenlerden birisi internet bağlantınızın olmaması ile alakalıdır.

Bağlantılarınızı

gözden geçirerek tekrar deneme yapın. Denemelerinizi gerçekleştirdiğinizde eminim ki sorununuzun giderilmediğini bildireceksiniz. Alınan hatayla biz de karşılaştığımızda internetin olmasına rağmen sorunların yaşandığını tespit ettik.  Mobilden bağlıysanız wifiye, wifiden bağlıysanız mobile bağlanarak deneme yapın.

  • Uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyerek deneme gerçekleştirin.
  • Şayet olmaz ise telefonunuzdaki bağlantıya DNS vermeniz gereklidir.
  • DNS’lerin nasıl verildiğini bilmiyorsanız web sitemiz üzerinden cihaz modeline göre araştırma sağlayabilirsiniz.
  • DNS verdikten sonra da profil resminizin güncellemediğini görmeniz durumunda farklı bir cihazdan hesabınıza girmeyi deneyin.
  • Farklı cihazdan giriş yapmayı denediğinizde problemin kalkmış olması gereklidir.
  • Onda sorun yok sadece sizin telefonunuzda varsa bu durumda ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyin.

İnstagram profil resmi güncellenmiyor

İnstagram profil resmi güncellenmiyor belirttiğimiz işlemleri yapıyor olmanıza karşı hala daha sorun devam ediyor ve her cihazdan aynı uyarıyı alıyorsanız bu sunucu tabanlı olabilir. Başka birileri de aynı uyarıyı alıyor mu? Almıyor mu? Bunu bir test edin.

Aynı sorun yaşanmıyorsa bu durumda sorun bildir yaparak durumu instagramın yetkililerine bildirmeniz gereklidir. Bu bilgilendirmeler üzerine ilgili kontroller instagram yetkilileri tarafından yapılarak sorun giderilecektir. Gün içerisinde profil resminizi sürekli güncelliyorsa bu şekilde bir kısıtlamaya maruz kalabilirsiniz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler dileriz.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir